Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Joe Biden wygłosił orędzie. „Nie ugniemy się”

USA
08 marca 2024

Joe Biden zwrócił się do Amerykanów w 68-minutowym orędziu o stanie państwa, które wygłosił przed połączonymi izbami Kongresu. Amerykański prezydent zwrócił się do Władimira Putina, skrytykował też Donalda Trumpa.

Joe Biden podczas orędzia przedstawił swoje plany na przyszłe cztery lata kadencji, jeśli uzyska reelekcję. Prezydent USA skrytykował również tych kongresmenów, którzy blokują pomoc dla Ukrainy, w tym Donalda Trumpa za zachęcanie Rosji do ataku na państwa NATO. – Mój poprzednik, były republikański prezydent, mówi Putinowi: „Rób, co chcesz” – przestrzegał Biden. – Jeśli ktokolwiek na tej sali myśli, że Putin zatrzyma się na Ukrainie, zapewniam was: nie zatrzyma się. Ale Ukraina potrafi powstrzymać Putina, jeśli staniemy po jej stronie i dostarczymy jej broń potrzebną do jej obrony – apelował prezydent USA.

– Nie odejdziemy. Nie ugniemy się. Ja się nie ugnę – zapewniał w orędziu Joe Biden. Prezydent USA zwrócił również uwagę, że NATO jest dziś silniejsze, niż kiedykolwiek, wskazując na swojego gościa honorowego, premiera Szwecji Ulfa Kristerssona.


Dodaj komentarz