Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Superwtorek w USA. Trump bliżej nominacji republikanów

USA
06 marca 2024

Po wtorkowych prawyborach w USA, Donald Trump jest coraz bliżej zdobycia nominacji republikanów i wyborczego pojedynku z Joe Bidenem. Były prezydent wygrał 12 z 13 roztrzygniętych prawyborów Partii Republikańskiej.

Donald Trump wygrał prawybory w Kalifornii. Jako najludniejszy stan Kalifornia decyduje o rozdziale największej liczby delegatów na partyjne konwencje wyborcze. Oprócz Kalifornii Trump wygrał także w Alabamie, Arkansas, Kolorado, Massachussetts, Maine, Minnesocie, Karolinie Północnej, Oklahomie, Tennessee, Teksasie i Wirginii. We wszystkich tych stanach zdobył ponad 60 proc. głosów, zaś w Alabamie – ponad 80 proc. Jedynie w Vermont pokonała go Nikki Haley, była ambasador USA przy ONZ. 

Trump uderza w Joe Bidena

Podczas wtorkowych prawyborów Donald Trump powiedział w jednym z wywiadów, że Joe Biden jest winien trwających konfliktów zbrojnych w Strefie Gazy czy wojny w Ukrainie. Dodał, że nigdy nie doszłoby do tego, gdyby to on piastował urząd prezydenta USA. – Ty to wiesz, wszyscy to wiedzą. To wszystko wina Bidena – stwierdził w rozmowie Donald Trump. Były prezydent USA w swoim wtorkowym przemówieniu ostrzegł również wyborców, że jeśli nie wygra w listopadowych wyborach „nie będziemy mieli kraju”.


Czytaj też:


Dodaj komentarz