Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ulewne deszcze i huraganowe wiatry w Kalifornii. Milion ludzi bez prądu

Wiadomości
05 lutego 2024
Foto: The Wall Street Journal

20 cm deszczu

Ulewne deszcze i huraganowe wiatry nawiedziły znaczną część Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, powodując zerwanie linii energetycznych oraz wywołując podtopienia i osuwiska ziemi. Prędkość wiatru osiągała porywami nawet 130 kilometrów na godzinę, a w niektórych regionach spadło niemal 20 centymetrów deszczu.

W hrabstwach Los Angeles, Orange, Riverside, San Bernardino, San Diego, San Luis Obispo, Santa Barbara oraz Ventura ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół miliona gospodarstw domowych i firm w całej Kalifornii pozostaje bez prądu. Miejscowe władze zalecają mieszkańcom pozostanie w swoich domach i unikanie niepotrzebnych podróży. W wielu miejscach występują podtopienia, a służby otrzymują setki zgłoszeń o drzewach powalonych przez wiatr.

Burmistrzyni Los Angeles, Karen Bass, ostrzega mieszkańców, że prędkość wiatru będzie podobna do tej, którą widzieliśmy w sierpniu zeszłego roku, kiedy tropikalny sztorm Hilary dotarł do miasta. Służby meteorologiczne prognozują, że ulewne deszcze będą trwać przez dwie doby bez przerwy. W wyżej położonych obszarach Kalifornii oraz w górach Sierra Nevada spodziewane są także opady śniegu.

Prawie milion ludzi jest bez prądu.

To już drugie poważne załamanie pogody w tym regionie w ciągu ostatniego tygodnia, a synoptycy określają tę sytuację jako ekstremalną.


Dodaj komentarz