Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Setki ofiar upałów podczas pielgrzymki hadżdż do Mekki

Świat
21 czerwca 2024

Ponad 550 pielgrzymów zmarło, a tysiące trafiły do szpitali z powodu ekstremalnych upałów podczas tegorocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki.

Temperatury osiągają nawet 49 stopni Celsjusza. Z uwagi na dużą liczbę niezarejestrowanych pielgrzymów, istnieją obawy, że ofiar jest więcej. Arabia Saudyjska i Egipt nie opublikowały jeszcze oficjalnych danych.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 165 Indonezyjczyków, 68 Jordańczyków, 35 Pakistańczyków, 35 Tunezyjczyków i 11 Irańczyków. Zgłoszono też ponad 2700 przypadków udaru cieplnego. Saudyjska armia oddelegowała 1600 osób z jednostkami medycznymi oraz 30 zespołów szybkiego reagowania, wspieranych przez 5000 wolontariuszy służby zdrowia i pierwszej pomocy, aby pomóc poszkodowanym przez upały. Władze nakłaniają pielgrzymów do korzystania z parasoli i utrzymywania odpowiedniego nawodnienia.

Pielgrzymi

W tym roku 1,8 miliona pielgrzymów bierze udział w pielgrzymce hadżdż, która jest jednym z największych zgromadzeń religijnych na świecie. Termin pielgrzymki przypada na czerwiec, jeden z najgorętszych miesięcy w Arabii Saudyjskiej.

Czytaj również:


Dodaj komentarz