Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rolnicy wrócą na ulice. Znamy datę kolejnych strajków

Wiadomości
16 kwietnia 2024

NSZZ „Solidarność” zapowiada demonstrację w centrum Warszawy. Rolnicy po raz kolejny będą protestować wobec unijnej polityki rolnej. W wydarzenie może włączyć się Prawo i Sprawiedliwość.

„Polacy muszą zdawać sobie sprawę, że następstwa wprowadzenia w życie Zielonego Ładu są śmiertelnie niebezpieczne” – napisał w serwisie X Piotr Duda – przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Według protestujących to właśnie Zielony Ład niesie zniszczenie dla polskiego rolnictwa, wysokie opłaty za prąd, zakaz aut spalinowych czy upadek przemysłu. Na ten moment nie jest znana szczegółowa trasa protestu, jednak większość protestów zazwyczaj maszeruje przez centrum Warszawy, a kończy się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w alejach Ujazdowskich lub przed budynkiem Sejmu przy ul. Wiejskiej. Początek protestu zaplanowano 10 maja o godzinie 12 przy placu Zamkowym w Warszawie.

„Trzeba być razem”

W wydarzenie może włączyć się Prawo i Sprawiedliwość. „Marsz w Warszawie zainicjowała „Solidarność”, my mieliśmy inną datę, ale dzisiaj jest taki czas, że nie ma co się dzielić, ale trzeba być razem. Trzeba pamiętać, że do wyborów idziemy jako Prawo i Sprawiedliwość, jako Zjednoczona Prawica, ale idziemy przede wszystkim jako biało-czerwoni – stwierdził Jarosław Kaczyński.


Dodaj komentarz