Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Robot uszkodził samochód i uciekł. To pierwszy taki przypadek

Wiadomości
01 lutego 2024

W Helsinkach doszło do niecodziennej sytuacji. Robot dostarczający jedzenie uderzył w zaparkowane auto. Po wszystkim autonomiczny pojazd uciekł z miejsca zdarzenia. To pierwsza taka sytuacja.

Mieszkańcy Finalandii nie mają lekko. Zalegający na ulicach i chodnikach śnieg utrudnia życie, jak się okazuje również pojazdom autonomicznym. Robot dostarczający jedzenie niestety przegrał walkę z zimą. Poruszający się po chodniku pojazd wpadł w poślizg i utknął między jedną z zasp, a zaparkowanym samochodem. Śnieg i lód znacząco utrudniał robotowi powrót na chodnik. Maszyna kołysała się na boki, jednoczesnie uderzając w zaparkowane auto.

Jeden z przechodniów postanowił pomóc robotowi wydostać się z zaspy. Po wszystkim maszyna oddaliła się szybko z miejsca zdarzenia pozostawiając uszkodzone auto. – Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie, poprosili mnie o dowód tożsamości. Zaznaczyli też, że z taką sytuacją spotykają się po raz pierwszy w swoich karierach” – stwierdził świadek zdarzenia. W sprawie trwa dochodzenie.

Czytaj też:


Dodaj komentarz