Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Robert Lewandowski może dostać złotą piłkę

Wiadomości
15 maja 2024

Robert Lewandowski już niedługo może spełnić swoje marzenie. Katalońska gazeta „Sport” twierdzi, że magazyn „France Football” rozważa uhonorowanie polskiego zawodnika złotą piłką za 2020 rok.

Według gazety „Sport” , „France Football” rozważa uhonorowanie zawodnika ze względu na otwarte śledztwo we Francji dotyczące nagrody w 2021 roku. Według nieoficialnych informacji PSG, które w tamtym czasie reprezentował przyszły zdobywca nagrody Argentyńczyk Lionel Messi, wywierało presję na „France Football”. Lewandowski zajął wtedy drugie miejsce. Magazyn, aby uniknąć utraty reputacji, jest gotowy przyznać Polakowi nagrodę.

To był sezon Lewego

W sezonie 2019/20 Robert Lewandowski, występował w Bayernie Monachium. Polak strzelił 55 goli w 47 meczach, wygrał Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata, Superpuchar UEFA, a także mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec. Lewandowski był głównym faworytem do nagrody, która nie została wręczona w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa. Złota Piłka przyznawana jest najlepszemu piłkarzowi od 1956 roku. Rok 2020 był jedynym w historii, w którym nagroda nie została przyznana.

Czytaj też:


Dodaj komentarz