Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Prezydent podziękował Polakom i Polonii za granicą

Polska
02 maja 2024
Foto: X @ipngovpl

Podziękowanie

„Rok 1989, wielkie przemiany, wsparcie dla ruchu Solidarności i ostateczne zwycięstwo nad komunizmem było w ogromnym stopniu udziałem i zasługą Polonii” – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Belwederze z okazji Dnia Flagi RP oraz Dnia Polaków i Polonii za granicą. Głowa państwa skierowała w ich stronę podziękowania. „Podziękowanie za pamięć o Polsce, polskiej tradycji i historii, o polskiej kulturze, za jej krzewienie, za jej przekazywanie, za jej umacnianie, za pamiętanie o Polakach, za wystawianie Polsce dobrego świadectwa poza granicami, za pokazywanie, że człowiek pochodzenia polskiego, Polak jest dobrym obywatelem, jest dobrym sąsiadem” – mówił prezydent.

Andrzej Duda wyraził również podziękowania za promowanie Polski za granicą, podkreślając, że obecnie jest to dla Polski wyjątkowo ważne.

Odznaczenia

W trakcie ceremonii w Belwederze, prezydent Duda wręczył zasłużonym dla Rzeczypospolitej Polskiej akty nadania obywatelstwa, organizacjom flagi RP jako wyraz uznania za ich wybitne zasługi w działalności na rzecz wsparcia Polonii i Polaków poza granicami kraju, a także ordery osobom, które wniosły wkład w działania na rzecz środowisk polonijnych.

Czytaj również:


Dodaj komentarz