Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

„Paszczyna – moja mała ojczyzna”

Polska
13 kwietnia 2024

Konkursy literackie mają wiele istotnych funkcji, które sprzyjają rozwijaniu talentów pisarskich i bogaceniu kultury literackiej.

Przede wszystkim stanowią one znakomitą motywację dla początkujących autorów, dając im cel, do którego mogą dążyć i zachęcając do regularnego pisania oraz doskonalenia warsztatu.

Uczestnictwo w konkursach literackich może również otworzyć przed amatorami drzwi do świata publikacji i rozpoznawalności. Wyróżnienie lub wygrana w takim konkursie często prowadzi do pierwszych publikacji, a także promuje twórczość autora w środowisku literackim. Ponadto, konkursy często oferują wartościowy feedback od doświadczonych pisarzy, krytyków i wydawców, co jest nieocenione dla dalszego rozwoju pisarskiego.

Konkurs literacki „Paszczyna- moja mała ojczyzna”

Paszczyna zaprasza do udziału w konkursie literackim! Organizatorami są: Renata Urban – opiekun Klubu Miłośników Poezji „Ad Rem” i Bogusława Wielgus- bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Paszczynie. Patronat objął Janusz Kliś – poeta na emigracji w USA , były nauczyciel PSP Paszczyna.

Organizatorzy przedstawili cele konkursu:

 • Inspirowanie mieszkańców Paszczyny do twórczości literackiej .
 • Poszerzanie wiedzy o naszej miejscowości .
 • Promowanie wrażliwości na piękno, szlachetność i dobro.
 • Kształtowanie właściwych postaw i systemu wartości opartych na prawdzie , honorze, sprawiedliwości.
 • Wzmocnienie działania na rzecz edukacji historycznej i poznawanie naszej miejscowości .
 • Zachęcanie do pracy twórczej.
 • Inspirowanie do rozwijania kompetencji literackich.
 • Kształcenie umiejętności przekazywania treści literackich.
 • Budzenie zainteresowań swoją małą Ojczyzną
 • Promowanie swojej miejscowości .
 • Rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i kreatywności.

Adresaci konkursu :

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Paszczyny – obecnych lub byłych .

Przedmiot konkursu i kategorie konkursowe:

Przedmiotem konkursu jest stworzenie przez uczestników samodzielnej pracy literackiej związanej z Paszczyną. Długość pracy maksymalnie 4 strony A4. Forma pracy jest dowolna- wspomnienia, pamiętnik, opowiadanie, rozprawka, wiersz i inne.

Ważne informacje:

Prace oceniać będzie komisja. Termin składania prac w bibliotece upływa dnia : 15.05 2024. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są dyplomy i nagrody.


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów pisania do udziału w konkursie literackim, który odbędzie się w malowniczej Paszczynie! To wyjątkowa okazja dla pisarzy-amatorów, aby zaprezentować swoje umiejętności, zdobyć cenne doświadczenie i nawiązać inspirujące kontakty. Niezależnie od tego, czy piszesz poezję, prozę, czy eseje, Twój twórczy głos znajdzie tutaj przestrzeń do wyrażenia. Zapewniamy, że uczestnictwo w konkursie literackim to nie tylko możliwość rywalizacji o nagrody, ale także szansa na rozwój osobisty i artystyczny w otoczeniu miłośników literatury…

Czytaj również:


Dodaj komentarz