Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Mecz gwiazd NBA. Wschód lepszy od zachodu

Wiadomości
19 lutego 2024

W 73. Meczu Gwiazd NBA drużyna Wschodu pokonała w Indianapolis ekipę Zachodu 211:186. Po raz pierwszy w historii zespół w Meczu Gwiazd przekroczył barierę 200 punktów. MVP spotkania wybrano Damiana Lillarda.

Można powiedzieć, że ten mecz miejscami bywał jednostronny. W pewnym momencie Wschód przejął inicjatywę i raz za razem odskakiwał przeciwnikom. Po trzech kwartach prowadził już różnicą 24 punktów. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii zespół w Meczu Gwiazd przekroczył barierę 200 punktów. Do tej pory najwięcej, 196, zdobył Zachód w 2016 roku.

Lillard najlepszy

Nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) Meczu Gwiazd przypadła Damianowi Lilardowi. 33-letni rozgrywający Milwaukee Bucks trafił 11 z 23 rzutów za trzy punkty, a dzień wcześniej wygrał konkurs rzutów za trzy punkty. Tym samym został drugim w historii, po Michaelu Jordanie w 1988 roku, zawodnikiem, który nagrodę MVP połączył ze zwycięstwem w poprzedzającym Mecz Gwiazd konkursie.

Dla Zachodu najwięcej punktów, aż 50, zdobył Karl-Anthony Towns (Minnesota Timberwolves). Gospodarzem przyszłorocznego Meczu Gwiazd będzie San Francisco.

Czytaj też:


Dodaj komentarz