Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Drzemkologia, czyli nowe zajęcia na Uniwersytetecie Medycznym we Wrocławiu

Wiadomości
29 stycznia 2024

Studenci z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mogą uczestniczyć w zajęciach o nazwie „drzemkologia stosowana”. Zamiast zeszytów i długopisów na zajęcia przychodzą ze śpiowarami i poduszkami.

„Nie przeszkadzać, tu śpią przyszli lekarze” – taki napis można zauważyć na drzwiach sali, w której odbywają się zajęcia z „Drzemkologii stosowanej” na Uniwersytecie Medycznym. Drzemkologia to dziedzina nauki zajmująca się badaniem drzemek, ich wpływem na organizm i psychikę, a także technikami ich optymalizacji. Na zajęcich przyszli lekarze mają się nauczyć higieny snu. Dowiadują się, jak jest ważny i jak spać efektywnie. Ćwiczą, by wyrobić nawyki związane z drzemką, aby nie musieli wspomagać się w przyszłej pracy kofeiną czy popularnymi napojami energetycznymi.

Projekt cieszy się dużym zainteresownaiem, a władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zamierzają go rozwijać. W przyszłym semestrze mają ruszyć badania dotyczące snu. Naukowcy sprawdzą, jak sen wpływa na kreatywność, zapał oraz ogólny nastrój studentów.


Dodaj komentarz

Tagi POlska