Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

18 tysięcy za leżenie w łóżku. Nietypowa praca czeka

Wiadomości
22 kwietnia 2024

Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki we współpracy z NASA szuka 12 kandydatów, którzy podejmą się 60 dniowego wyzwania. Przez dwa miesiące będą jeść, myć się i rozmawiać tylko w pozycji leżącej. Badanie ma na celu zminimalizowanie nieprzyjemnych skutków długiego przebywania w kosmosie.

Początek eksperymentu zaplanowano na jesień 2024 roku. Chodź w łożku trzeba będzie spędzić 60 dni, to jednak cały program potrwa 88 dni, ponieważ od uczestników wymagane jest także wcześniejsze przygotowanie, podczas którego zostaną poddani obserwacji przez wykwalifikowanych medyków. Celem badania jest odtworzenie warunków, w jakich znaleźć mogą się astronauci przebywający dłuższy czas w przestrzeni kosmicznej. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy. W każdej grupie będzie mierzony wpływ na różne zabiegi, takie jak trening siłowy i wytrzymałościowy, a to wszystko w pozycji leżącej.

Praca nie dla każdego

Jendak nie kazdy może się zgłosić. Osoby chętne muszą spełniać pewne warunki. Poszukiwane są osoby wyłącznie w wieku od 24 do 55 lat o wzroście od 1,53 m do 1,9 m. Kandydaci powinni być zdrowi, nie palić i znać dobrze język niemiecki. Większość czasu badani będą spędzać osobno, jednak czasmi będzie można leżeć na wspolnej sali z innymi, grać w planszówki, czy oglądać telewizję. Osoby, które ukończą dwumiesięczny program otrzymają wynagrodzenie w wysokości 18 tys. euro.  


Dodaj komentarz

Tagi NASA praca