Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie Człowiekiem Roku Dziennika Związkowego

USA
03 lutego 2024
Foto: FB @ Polish Roman Catholic Union of America - PRCUA

Po raz 10 podczas uroczystej gali wręczono tytuł Człowieka Roku.

W tym roku uhonorowano  PRCUA, Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie, które celebrowało także jubileusz 150-lecia działalności. Gala odbyła się w Allegra Banquets w Schiller Park i uczestniczyło w niej blisko 300 gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz powiatu Cook County, Związku Lekarzy Polskich, Związku Klubów Polskich, Związku Podhalan w Północnej Ameryce, Legionu Młodych Polek, YCBMA, Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej, Muzeum Polskiego w Ameryce, Chicago Society PNA, Polish American Association oraz Królowa Parady 3 Maja z Damami Dworu i przedstawiciele mediów polonijnych. Imprezę prowadził Łukasz Dudka, który rozpoczął ją od wręczenia nagród w konkursie literackim „Dziennika Związkowego” – „Rok 2023 w 365 słowach”.


Po ceremonii dekoracji najmłodszych uczestników imprezy nadszedł czas na przedstawienie głównego bohatera wieczoru PRCUA.

Prowadzący zaprosił więc do obejrzenia krótkiego materiału filmowego dokumentującego działalność Zjednoczenia, jednego z liderów polonijnych organizacji. Następnie głos zabrali Frank Spula, prezes PNA oraz Alicja Otap, naczelna „Dziennika Związkowego”, Agata Grochowska, wicekonsul RP w Chicago. Wszyscy oni mówili o licznych zasługach i osiągnięciach oraz składali gratulacje Człowiekowi Roku 2023. Nie szczędzono ciepłych słów i zapewnień o wzajemniej współpracy i przyjaźni. I w tej atmosferze zaproszono przedstawicieli PRCUA w osobach Jamesa Robaczewskiego, prezesa, Micheline „Misia” Jaminski, wiceprezes oraz Agnieszki Bystrzyk, sekretarz skarbnik, którzy z rąk prezesa Spuli odebrali oprawioną pierwszą stronę noworocznego wydania gazety z informacją o jubileuszu i tytule. Jako pierwszy zwrócił się do zebranych James Robaczewski, po nim krótkie przemówienie wygłosiła wiceprezes Jamiński. Oni również wspominali o szeroko pojętej działalności PRCUA oraz wdzięczności za wyróżnienie. W ramach podziękowań wręczyli Frnakowi Spuli, Alicji Otap i Łukaszowi Dudce certyfikaty uznania z okazji 150-lecia.

116 urodziny Dziennika Związkowego


A że podczas tej uroczystości świętowano 116 urodziny Dziennika Związkowego część oficjalna zakończyła się zdmuchnięciem świeczek na urodzinowym torcie przez przedstawicieli gazety i Zjednoczenia.

Wszystkich zebranych zaproszono na wyśmienity poczęstunek oraz zachęcano do pozowania do pamiątkowych zdjęć. 

Foto: FB @ Baumert LLC

Dodaj komentarz