Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Walmart rozdaje pieniądze

USA
09 kwietnia 2024

Kukorinis przeciwko Walmart Inc. to znaczący pozew zbiorowy, który zakończył się ugoda na kwotę 45 milionów dolarów.

Sprawę zainicjował Vassilios Kukorinis, który wniósł pozew w imieniu wszystkich osób znajdujących się w podobnej sytuacji, przeciwko Walmart. Dlaczego? Za rzekome nieuczciwe i wprowadzające w błąd praktyki cenowe dotyczące ważonych towarów i workowanych cytrusów sprzedawanych w sklepach Walmart. Pozew, złożony w Sądzie Okręgowym dla Środkowego Okręgu Florydy 19 października 2022 roku, twierdził, że Walmart angażował się w praktyki. Skutkowały płaceniem przez klientów wyższej ceny niż podana za określone produkty, w tym zawyżanie wagi produktów, błędne oznaczanie wagi workowanych produktów, nadmierne opłaty za przedmioty na wyprzedaży sprzedawane na wagę oraz nadmierne opłaty za produkty morskie sprzedawane na wagę.

Ugoda

Ugoda obejmuje każdego, kto osobiście zakupił ważone towary lub workowane cytrusy w sklepie Walmart między 19 października 2018 a 19 stycznia 2024 roku. Ważone towary odnoszą się do produktów mięsnych, drobiowych, wieprzowych, owoców i owoców morza o zmiennej wadze z kodem kreskowym zawierającym cenę.

Ile?

W ramach ugody osoby składające roszczenia mogą otrzymać rekompensatę bez konieczności dostarczania dowodu zakupu za zakup pewnej liczby produktów. Wtedy będzie można otrzymać od 10 do 25 dolarów w zależności od ilości zakupionych produktów. Ci, którzy mają paragony lub dowody zakupu, mogą otrzymać 2% całkowitego kosztu zweryfikowanych ważonych towarów i workowanych produktów cytrusowych, do maksymalnej kwoty 500 dolarów. Oczywiście Walmart zaprzecza jakimkolwiek zarzutom o wykroczenie, ale zgodził się na ugodę, aby rozwiązać roszczenia.

Termin

Termin składania roszczeń upływa 5 czerwca 2024 roku.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wypełnić formularz. Mamy link:

Submit Claim – Walmart Weighted Goods Settlement

Czytaj również:


Dodaj komentarz

Tagi sad