Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jubileusz 50-lecia nowojorskiego „Nowego Dziennika”

New York
20 grudnia 2023

W sobotę w Nowym Jorku „Nowy Dziennik” świętował swój jubileusz 50-lecia istnienia.

Udział w gali wzięło ponad 200 osób, a pamiątkowe statuetki i dyplomy odebrali zasłużeni dla Nowego Dziennika pracownicy i wydawcy oraz Przyjaciele Nowego Dziennika, którzy od lat wspierają tygodnik. Na gali wystąpili m.in. Zuzanna Ducka-Lubas, Wojciech Bonarowski, Nicholas Kaponyas, Jihwan Yoon.

Z okazji tej wydano Księgę Jubileuszową:

Na gali pojawił się Stan Borys:


Kilka informacji o „Nowym Dzienniku”:

„Nowy Dziennik” odgrywa kluczową rolę w życiu polonijnej społeczności w Stanach Zjednoczonych, pełniąc szereg istotnych funkcji:

Informacja:

Gazeta dostarcza wiadomości, informacji i analiz z Polski, Stanów Zjednoczonych i całego świata, umożliwiając Polonii na bieżąco śledzenie wydarzeń zarówno lokalnych, jak i globalnych.

Założenie:

„Nowy Dziennik” został założony w 1971 rok. Miało to miejsce w czasach, gdy liczba Polaków w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosła, a społeczność ta potrzebowała swojego głosu w mediach.

Kultura i Historia:

„Nowy Dziennik” poprzez swoje dodatki, takie jak „Przegląd Polski,” przyczynia się do utrzymania żywej polskiej kultury, historii i tradycji wśród Polonii. Działa jako platforma promująca polskie wartości i dziedzictwo.

Znaczenie społeczne:

Gazeta spełnia istotną rolę w łączeniu różnych pokoleń Polonii. Dzięki publikacjom dotyczącym spraw społecznościowych, imprez kulturalnych i wydarzeń społecznościowych, „Nowy Dziennik” sprzyja budowaniu wspólnoty.

Reprezentacja:

Jest ważnym głosem polonijnej społeczności w mediach, reprezentując interesy Polaków w Stanach Zjednoczonych. Gazeta podejmuje tematy ważne dla Polonii i angażuje się w dyskusje dotyczące kwestii społecznych, politycznych i kulturalnych.

Edukacja:

Poprzez dostarczanie artykułów, wywiadów i reportaży na temat historii Polski, aktualnych wydarzeń i osiągnięć Polaków, „Nowy Dziennik” pełni funkcję edukacyjną, pomagając w zrozumieniu i przekazywaniu wiedzy kolejnym pokoleniom.

Wspieranie Biznesu:

„Nowy Dziennik” często wspiera polskie przedsiębiorstwa i usługi w Stanach Zjednoczonych, działając jako platforma reklamowa i informacyjna.

Jubileusz „Nowego Dziennika” to okazja do celebrowania nie tylko samej gazety, lecz także dziedzictwa i wkładu, jaki wniosła w integrowanie i informowanie społeczności polonijnej w Stanach Zjednoczonych. W ciągu pięciu dekad istnienia gazeta nie tylko informowała o bieżących wydarzeniach, ale także pełniła rolę ambasadora polskiej kultury i społeczności w Stanach Zjednoczonych. Jej wkład w integrację i utrzymanie tożsamości polonijnej w Nowym Jorku jest nieoceniony, a jubileuszowe obchody były okazją do uhonorowania tej długotrwałej misji.

Galeria zdjęć z tej uroczystości:

Nasze Gratulacje!

Zdjęcia: HM


Dodaj komentarz