Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Najdroższym stanem do życia jest…

USA
21 lutego 2024

Stany a koszty utrzymania

Stany są inne pod względem liczby ludności, wielkości, położenia geograficznego. Ameryka jest piękna, ale i pełna kontrastów.

Wskaźnik kosztów utrzymania obliczany jest na podstawie cen ponad 60 towarów i usług. Średnia dla USA wynosi 100, a wskaźnik dla każdego miejsca jest procentem średniej dla USA. Te poniżej 100 są tańsze niż średnia, a te powyżej 100 są droższe.

Najdroższe stany znajdują się głównie na wybrzeżach, szczególnie na zachodzie i północnym wschodzie. Koszty życia są zwykle niższe na Środkowym Zachodzie i Południu.

Stacker zmierzył koszty utrzymania w każdym stanie, wykorzystując średnią wskaźników obszarów metropolitalnych i miast w tym stanie.

Hawaje

Hawaje to archipelag położony na środkowym Pacyfiku, który stanowi jeden z pięćdziesięciu stanów Stanów Zjednoczonych. Znane są z pięknych plaż, wulkanicznych krajobrazów, bogatej kultury rdzennej ludności oraz ciepłego klimatu przez cały rok. Hawaje składają się z ośmiu głównych wysp: Hawaiʻi, Maui, Oʻahu, Kauaʻi, Molokaʻi, Lānaʻi, Niʻihau oraz Kahoʻolawe. Każda oferuje unikalne atrakcje i doświadczenia.

Hawaje są najdroższym stanem w kraju ze względu na swoje położenie. Wyspy nie są w stanie wyprodukować wszystkiego, czego potrzebują. Muszą sprowadzać większość towarów i usług, co znacznie zwiększa koszty towarów codziennego użytku, takich jak artykuły spożywcze.

Mają najwyższe ceny paliw:

Mieszkańcy Hawajów płacą również znacznie więcej za energię elektryczną niż mieszkańcy innych stanów. Dzieje się to przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej zużywają dużo ropy naftowej do wytwarzania energii elektrycznej.

W czerwcu 2022 r., według Energy Information Administration, kosztowało to mieszkańców średnio 44,09 centów za kilowatogodzinę. Dla porównania średnia amerykańska wynosi 15,42 centów.

Mimo wysokich kosztów życia, wielu ludzi uważa, że życie na Hawajach oferuje niepowtarzalną jakość życia. Do tego niesamowite krajobrazy, bogata kultura i możliwość uprawiania różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu przez cały rok. Jednak decyzja o przeprowadzce czy długoterminowym pobycie na wyspach wymaga dokładnego rozważenia aspektów finansowych

Polecamy:

Najdziwniejsze fakty o każdym stanie USA – USA – Zza Oceanu


Dodaj komentarz