Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Joe Biden ułaskawił dwa indyki

USA
21 listopada 2023
Foto: FB @ White House


W poniedziałek, Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, symbolicznie ułaskawił dwa indyki przed nadchodzącym Świętem Dziękczynienia.

Oba ptaki, nazwane Liberty i Bell na cześć historycznego Dzwonu Wolności w Filadelfii, są samcami i zostały ułaskawione przez Prezydenta Joe Bidena. Prezydent wyjaśnił, że ze względu na ich pochodzenie z Minnesoty, przypuszczalnie lubią jabłka, hokej na lodzie, malownicze jeziora charakterystyczne dla tego stanu oraz Mall of America, największe centrum handlowe w kraju, zlokalizowane pod Minneapolis.

Ułaskawienie indyka przez prezydenta jest tradycją w Stanach Zjednoczonych, zwykle związana z corocznym Świętem Dziękczynienia. W dniu tego święta, prezydent podejmuje symboliczny gest, darując życie jednemu lub kilku indykom, które w wyniku tego ułaskawienia są uchronione przed śmiercią i zamiast tego spędzają resztę swoich dni w spokoju. Ten rytuał ma charakter ceremonialny i jest również okazją do przypomnienia wartości wdzięczności i hojności w społeczeństwie.

Tradycja ułaskawiania indyka przez prezydenta ma korzenie sięgające czasów prezydentury Johna F. Kennedy’ego, ale może być też łączona z wcześniejszymi latami, a nawet z historią Abrahama Lincolna, który miał pomóc swojemu synowi ułaskawić indyka, który był przeznaczony na świąteczny stół.


Dodaj komentarz