Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Joe Biden do prezydenta i premiera Polski: Gdy jesteśmy razem, nie ma od nas większej siły na świecie

USA
13 marca 2024
Foto: FB @ Kancelaria Prezydenta RP

Gdy jesteśmy razem, nie ma od nas większej siły na świecie – tym cytatem prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden otworzył swoje spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem i prezydentem Andrzejem Dudą. Padły wzajemne zapewnienia o zaangażowaniu w NATO i wsparciu dla Ukrainy.
Były też podziękowania dla Polski.


Prezydent Joe Biden podkreślił, że jest zdeterminowany, by zwiększyć siłę obronę NATO. Przypomniał, że już teraz polscy i amerykańscy żołnierze służą ramię w ramię na wschodniej flance. Przywódca wezwał amerykański Kongres do zwiększenia wsparcia dla Ukrainy. Podziękował też wszystkim Polakom. „Przyjęliście ponad milion uchodźców z Ukrainy. Jak powiedziałaby moja mama – czynicie dzieło Boga, to naprawdę niesamowite, co robicie” – powiedział Joe Biden”.


Premier Donald Tusk podziękował Joe Bidenowi, że pamięta o tym, po co założone zostało NATO – by chronić wolności obywateli krajów sojuszu. „Dziękuję, panie prezydencie, za pana nieustanną walkę o te wartości” – powiedział premier.


Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest sojusznikiem, na którym można polegać. „Razem nasi żołnierze walczyli z amerykańskimi siłami w Iraku i Afganistanie” – zaznaczył. Andrzej Duda ponownie mówił też o swojej propozycji, by wszystkie kraje NATO przeznaczały trzy procent PKB na obronność.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ #Surówka/w hm

Czytaj także:


Dodaj komentarz