Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Po ataku na Izrael Iran „uznaje sprawę za zakończoną”

Świat
14 kwietnia 2024

Po wystrzeleniu rakiet na Izrael Iran uznaje sprawę za zakończoną – pisze ambasador tego kraju przy ONZ Amir Saeid. W nocy doszło do wystrzelenia ponad 300 rakiet i dronów ze strony irańskiej.


Irańska misja dyplomatyczna tłumaczy atak artykułem 51 Karty Narodów ONZ, który dopuszcza prawo do „samoobrony indywidualnej lub zbiorowej w przypadku napaści zbrojnej na któregokolwiek członka Narodów Zjednoczonych”. W komunikacie podkreślono, że przez 13 dni od ataku Izraela na placówkę dyplomatyczną Iranu w syryjskim Damaszku Rada Bezpieczeństwa ONZ „milczała” i nie potępiła działań Izraela. „Ostre potępienie przez niektóre kraje Iranu za korzystanie z uzasadnionego prawa to odwrócenie ról i zrównanie ofiary z przestępcą” – czytamy w komunikacie placówki.


Według ambasadora Saeida sprawa może zostać uznana za zamkniętą, ale jeśli władze Izraela popełnią „jeszcze jeden błąd”, odpowiedź Iranu będzie „zdecydowanie bardziej dotkliwa”. Dyplomata ostrzegł też, by w sprawę nie ingerowały Stany Zjednoczone, bo ten konflikt to wewnętrzna sprawa między Iranem a Izraelem.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/X/d to/w mk

Czytaj również:


Dodaj komentarz

Tagi Iran Izrael