Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

3 silne trzęsienie ziemi w centralnym Meksyku

Świat
07 grudnia 2023

Na razie nie ma doniesień o zniszczeniach i ewentualnych ofiarach po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5.8, jakie nawiedziło centralne rejony Meksyku.


Jak informowały agencje, powołując się na świadków, w stolicy- Mexico City- zakołysały się budynki, ludzie wybiegli na ulice. W metropolii liczącej 9 milionów mieszkańców, włączono syreny alarmowe.
Epicentrum trzęsienia znajdowało się w centralnym stanie Puebla. Miejscowe władze poinformowały, że wstrząsy były odczuwalne w kilku miastach, ale nie ma żadnych wstępnych doniesień o zniszczeniach lub poszkodowanych.


Meksyk leży na styku pięciu płyt tektonicznych, jest jednym z krajów najbardziej narażonych na trzęsienia ziemi, zwłaszcza na wybrzeżu Pacyfiku.


W 1985 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,1, którego epicentrum znajdowało się na wybrzeżu Pacyfiku, spustoszyło znaczną część środkowego i południowego Meksyku, zabijając tysiące ludzi i powodując poważne zniszczenia w stolicy.


Podczas trzęsienia o magnitudzie 7,1 19 września 2017 roku zginęło 369 osób. Tego samego dnia w 2022 roku środkowy Meksyk nawiedziło kolejne trzęsienie ziemi, zaledwie kilka godzin po tym, jak miliony ludzi wzięły udział w ćwiczeniach bezpieczeństwa związanych z trzęsieniem ziemi

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Reuter/w dyd


Dodaj komentarz