Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

Polska
24 listopada 2023

Dzisiaj i jutro w ponad 2 tysiącach sklepów spożywczych w całym kraju odbędzie się 27. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.


Akcja organizowana jest przez Federację Polskich Banków Żywności. Do specjalnych koszy, które pojawią się w wybranych sklepach, będzie można przekazać produkty z długim terminem przydatności, takie jak mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao olej, konserwy, bakalie, słodycze, przetwory owocowe i warzywne. Produkty trafią do najbardziej potrzebujących.


„Z badań prowadzonych przez Banki Żywności wynika, że coraz więcej osób przyznaje, że brakuje im pieniędzy na jedzenie” – powiedział prezes Federacji Polskich Banków Żywności Norbert Konarzewski.
„Dlatego też możemy przyłączyć się do akcji Świąteczna Zbiórka Żywności i pomóc. Pomóc Bankom Żywności, aby zebrać jak największą ilość jedzenia. Ale tym samym zapewnić godne Święta tym ludziom, których nie stać jest na zakup produktów spożywczych” – dodał Konarzewski.


Drugą metodą wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności jest odwiedzenie charytatywnego sklepu online: www.zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia są wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Zbiórka online potrwa aż do 26 grudnia.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Szymczakowska/i wz/w kw


Dodaj komentarz