Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Przejęto kradzione części samochodowe o wartości 40 mln zł

Polska
30 stycznia 2024

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli skradzione części samochodowe o wartości 40 milionów złotych w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu, co skutkowało zatrzymaniem pięciu osób.

Policjanci zlikwidowali dwa magazyny, w których znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy nowych części samochodowych. Te produkty były kradzione w Niemczech, Czechach i na Węgrzech, a następnie przewożone do magazynów w województwie lubuskim, gdzie były sprzedawane polskim hurtowniom.

Po zatrzymaniu podejrzanych i przejęciu hal z częściami, eksperci z policyjnego laboratorium kryminalistycznego potwierdzili, że towar pochodzi z kradzieży. Następnie, przez dwa tygodnie, ponad 50 policjantów zajmowało się zabezpieczaniem materiału dowodowego.

Pięciu zatrzymanych podejrzanych usłyszało zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, paserstwem i praniem pieniędzy. Na razie postawiono im łącznie 15 zarzutów, jednak śledczy sugerują, że w związku z rozległym materiałem dowodowym można się spodziewać kolejnych zarzutów. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech z podejrzanych.


Dodaj komentarz