Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Policjanci apelują o wrażliwość na osoby bezdomne

Polska
21 listopada 2023

Policjanci apelują o szczególną wrażliwość w chłodne dni na osoby bezdomne. Podkreślają, że jeden telefon, zawiadamiający służby, może uratować komuś życie.


Gazeta regionalna „Dziennik Bałtycki” pisze, że funkcjonariusze z powiatu chojnickiego – z Chojnic, Czerska i Brusodwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Informują je, gdzie mogą znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek.


Dziennik przypomina, że w Chojnicach działa Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Małe Osady 2. Jest ona czynna od godziny 17.30 do 10.00, a jeśli temperatura spada poniżej minus 5 stopni Celsjusza, całą dobę. Pomoc można uzyskać też w czynnym całą dobę Hostelu Readaptacji Społecznej przy ulicy Mickiewicza 48. Do tego ośrodka trzeba mieć skierowanie od terapeuty.


Akcję prewencyjną prowadzą także poznańscy policjanci. „Głos Wielkopolski” pisze, że funkcjonariuszom towarzyszą w terenie przedstawiciele Caritas Poznań.


Rzeczniczka poznańskiej Caritas, Maria Książkiewicz apeluje, by nie przechodzić obojętnie koło osób leżących w parku, na dworcu lub na ulicy. Podpowiada, że osobę potrzebującą można skierować do jednej z czterech poznańskich jadłodajni lub ogrzewalni przy ulicy Krańcowej 10. Ich adresy znajdują się na stronie internetowej caritaspoznan.pl. „Jeśli nie jesteśmy pewni, jak zareagować, albo się obawiamy, możemy poprosić o pomoc straż miejską lub policję” – dodaje Maria Książkiewicz.
Służby można zawiadomić, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/dziennikbaltycki.pl & gloswielkopolski.pl/d jl/w dwi/


Dodaj komentarz