Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dzisiaj gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Polska
28 stycznia 2024
Foto: FB @ GOCC

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) od rana trwa zarówno w całej Polsce, jak i za granicą.

Do godziny 17:00 zebrano prawie 67 milionów złotych, co stanowi sumę deklarowaną na koncie fundacji.

W tegorocznym finale, orkiestra zbiera środki na zakup sprzętu służącego do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Fundacja planuje zakup między innymi aparatów do rezonansu magnetycznego, ultrasonografów, przenośnych spirometrów, bronchoskopów oraz sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej, który jest wykorzystywany w terapii pacjentów po przeszczepieniu płuc.

Foto: Wolontariusze z Olecka, Foto: FB @ Wośp Sztab W Olecku

Główny sztab

Głównym miejscem działań 32. Finału WOŚP są błonia Stadionu Narodowego w Warszawie. Tam od 14:00 do wieczora odbywają się koncerty. W miasteczku ustawionym przy głównej scenie można między innymi zjeść wojskową grochówkę, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz obejrzeć wojskowy sprzęt. Około południa odbył się także towarzyszący Orkiestrze Bieg Policz się z cukrzycą, a zebrane środki z pakietów startowych zostaną przeznaczone na zakup pompy insulinowej dla kobiet w ciąży z cukrzycą.

Foto: FB @ WOŚP

O godzinie 20:00 w stolicy oraz wielu innych miastach Polski odbędzie się tak zwane „Światełko do nieba”. W tym roku będzie to pokaz laserów, podczas gdy w poprzednich latach często organizowano fajerwerki.

Gdzie gra Polonia?

WOŚP angażuje się także na międzynarodowym poziomie, grając m.in. na indonezyjskiej Bali, w Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, USA i Czechach.

Siema Chicago, Foto: FB @ Polski.Fm

Możesz grać nie wychodząc z domu

👉 Wpłać online na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: https://www.wosp.org.pl/…/jak-wspierac…/wesprzyj-online

👉 Licytuj lub wystaw aukcję z Allegro dla WOŚP: https://www.aukcje.wosp.org.pl

👉 Wyślij SMS o treści SERCE na numer 75 565.

👉 Załóż swoją eSkarbonkę lub wpłacaj do innych na https://eskarbonka.wosp.org.pl

👉 Kliknij serduszko w aplikacji mBanku.

👉 Weź udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. TUTAJ mamy dla Was wybrane licytacje.

Wszystkie formy wsparcia 32. Finału WOŚP również znajdziecie na stronie internetowej fundacji: https://www.wosp.org.pl/wspieraj


Dodaj komentarz