Co roku zauważalny jest coraz większy zasięg Programu Ulam NAWA wśród międzynarodowej społeczności naukowej. Jesteśmy zadowoleni, że ogłaszamy kolejną edycję tego prestiżowego programu. Liczymy, że przyznane granty przyczynią się do trwałej współpracy i powstania międzynarodowych projektów, w których wezmą udział nasi badacze. Jest to kluczowy kierunek w procesie internacjonalizacji polskiej nauki oraz w budowaniu reputacji Polski w globalnym środowisku akademickim. Obecnie możemy śmiało stwierdzić, że Polska jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia badań naukowych. Nasze uczelnie dysponują infrastrukturą badawczą na bardzo dobrym poziomie. Nawiązywane kontakty są niezwykle wartościowe dla rozwoju nauki, stanowiąc fundament w budowaniu sieci ambasadorów naszego kraju. Wykorzystanie potencjału Programu Ulam NAWA jest wspólną odpowiedzialnością NAWA, uczelni i polskich profesorów – powiedział dr Dawid Kostecki, dyrektor NAWA.
Celem jest zwiększanie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program Ulam NAWA pozwala na przyjazdy do Polski uznanych jak i obiecujących naukowców, umożliwia im odbycie stażu, a także nawiązanie i pogłębienie współpracy naukowej w polskich ośrodkach badawczych oraz akademickich. Dzięki programowi możliwy jest stopniowy wzrost liczby zagranicznych naukowców zaangażowanych w badania naukowe i dydaktykę w Polsce, a przez to wzmocnienie potencjału polskich jednostek.
W ramach Programu Ulam NAWA możliwe są przyjazdy, których celem jest:
– prowadzenie badań naukowych
– odbycie stażu podoktorskiego
– pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowej
Jako uzupełnienie powyższych aktywności, przyjazd może obejmować również prowadzenie zajęć dydaktycznych.
Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy.
Nabór w tegorocznej edycji prowadzony będzie od 15 lutego 2024 do 15 maja 2024 do godz. 15:00 czasu lokalnego, w systemie teleinformatycznym NAWA.
Więcej informacji TUTAJ.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.