Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ploteczki

23 stycznia 2024

Nominacje do Oscarów

Film Christophera Nolana „Oppenheimer” zdobył aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów.

Na kolejnych miejscach znalazły się filmy „Biedne Istoty”, „Czas krwawego księżyca” i „Barbie”. Ogłoszenie kandydatów do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej miało miejsce w Los Angeles.

„Oppenheimer” otrzymał nominacje we wszystkich głównych kategoriach, w tym za film roku, scenariusz, dla aktorów oraz za reżyserię dla Christophera Nolana, który jest uważany za faworyta w tej kategorii. Na drugim miejscu, z 11 nominacjami, znalazła się komedia „Biedne Istoty”, która niedawno zdobyła Złoty Glob. Amerykański dramat „Czas krwawego księżyca” będzie konkurował o Oscara w 10 kategoriach, a film „Barbie” otrzymał 8 nominacji.

Należy także wspomnieć, że zgłoszony przez Polskę do kategorii najlepszego filmu międzynarodowego obraz „Chłopi” nie znalazł się na liście nominowanych. Jednak film brytyjskiego reżysera Jonathana Glazera, zatytułowany „Strefa Interesów”, który jest współprodukcją USA, Wielkiej Brytanii i Polski, zdobył 5 nominacji. Film ten opowiada o komendancie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, który próbuje ułożyć sobie życie rodzinne w domu obok obozu.

„Strefa Interesów” będzie rywalizować o Oscara w kategoriach: film roku, reżyseria, scenariusz adaptowany, dźwięk i najlepszy film międzynarodowy jako reprezentant Wielkiej Brytanii. W tej kategorii nominacje otrzymały także filmy z Włoch, Japonii, Hiszpanii i Niemiec.

Zgłoszony przez Polskę do kategorii najlepszego filmu międzynarodowego obraz „Chłopi” możemy oglądać w USA:

Zapraszamy!

Dodaj komentarz