Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ploteczki

19 kwietnia 2024

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” w kinach

Od dziś w kinach można oglądać film „Back to Black. Historia Amy Winehouse”.

Opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych wokalistek XXI wieku, która w 2008 roku za album „Back to Black” zdobyła pięć nagród Grammy – najwięcej jakie kiedykolwiek otrzymała kobieta w ciągu jednego roku, a także najwięcej jakie kiedykolwiek zdobył brytyjski artysta. Reżyserka, Sam Taylor-Johnson, podkreśla, że film umożliwia wgląd w świat Amy Winehouse.

W rolę wokalistki wcieliła się Marisa Abela.

Aktorka podkreśla, że przygotowując się do tej roli, odczuwała wielką odpowiedzialność. Dzięki tekstom piosenek i notatkom Amy Winehouse, udało jej się ukazać prawdziwe oblicze artystki.

Amy Winehouse

Amy Winehouse była brytyjską piosenkarką, której styl muzyczny oscylował na pograniczu soulu, jazzu i R&B. Była również autorką tekstów, w których odzwierciedlała swoje osobiste doświadczenia. Jej twórczość przyniosła jej blisko 60 nagród i nominacji do prestiżowych wyróżnień muzycznych. W trakcie swojej kariery borykała się z uzależnieniami oraz problemami zdrowia psychicznego. Zmarła w swoim domu w Londynie z powodu zatrucia alkoholowego, mając 27 lat.

Czytaj również:

Dodaj komentarz